úvod pohlednice fotografie tiskoviny předměty Zubštejn
 
 


Vysoká pec v železárnách.Novinky jsou na dané stránce zařazeny dolů na konec.
Obálka železáren z roku 1942.Novinky jsou na dané stránce zařazeny dolů na konec.



"Su Štěpáňák". Tělem i duší. Leč ne papírově:) Petr Skokan. Narodil jsem se zde a vyrostl. Po škole, v roce 2000, mě život zavál do jiných končin naší republiky, přesněji do středočeské Kutné Hory. Srdce mě táhlo vždy domů, a tak jsem nyní nesmírně šťastný, že se od léta 2015 vracím do Štěpánova opět natrvalo žít.

 

Štěpánovské údolí je nejkrásnější na světě... Tuto větu jsem jako malý několikrát zaregistroval od místních patriotů z řad nejstarší generace. Já jim můžu dát jen za pravdu. Můj rodný Štěpánov nad Svratkou se stal mým koníčkem. Sběratelským koníčkem. Sbírám vše, co má jakoukoliv souvislost s naší obcí. Věnuji se tomu poměrně krátce, teprve od listopadu 2009. Nicméně sbírka se pomalu, ale jistě rozrůstá a mně přijde líto, nepodělit se o ni s vámi. Máte-li zájem, můžete mrknout na všechny úlovky z mé sbírky. Jakmile pořídím nový kousek, bude zde co nejdříve uveřejněn. Můj hlavní zájem je upřen na staré pohlednice Štěpánova. Existuje jich daleko více, ale na těchto stránkách budu zveřejňovat pouze ty, které vlastním. To samé platí i o dalších částech sbírky - starých fotografiích Štěpánova, štěpánovských předmětech a tiskovinách, plus pohlednic zříceniny Zubštejn.

Budu také velmi rád, když mně pomůžete sbírku rozšířit. Uvítám cokoliv, co se týká Štěpánova. A je jedno, zda je to něco staršího či ze současnosti.



Štěpánovská diskuze
Vytvořeno: 6. 2. 2012.
Poslední aktualizace 1. 2. 2015 - přidáno:
5 ks pohlednic Štěpánova do roku 1945, 1 ks pohlednic Štěpánova 1945 - 1989, 1 ks tiskoviny do 1990,
2 ks tiskoviny od 1990 a 2 ks pohlednic Zubštejna.
© Petr Skokan